Profesyonel Koçluk

Modern çağın gelişen bir tekniği olan koçluk konusunda bilgi ve beceri kazandırmak bu programın temel hedefidir. Koçluk üzerine eğitim alan bireyler, iletişim, ikili ilişkiler, psikolojik yardım ilişkileri, soru sorma teknikleri ve bireysel görüşme yöntemleri konusunda oldukça başarılı olmaktadırlar. Bu eğitim hayatın her alanına taşınabilecek etkili bir eğitimdir.
Profesyonel koç, koçluk faaliyetini yaparken şu prensiplere göre hareket eder. Danışan, tamdır ve bütünü ihtiva eder, hiçbir şey yanlış değildir. Her insan, hedeflerini bulmak ve bunları gerçekleştirebilmek adına gerek duyabileceği kaynaklara sahiptir. Başka birisinin ona tavsiyelerde bulunmasına ve yol göstermesine ihtiyacı yoktur. Bireylerin her davranışının altında pozitif bir iyi niyet yatar. İnsanlar iyi niyete sahip bir şekilde hareket eder. Kişiler mevcut ve o anda ellerinde bulundurdukları arasından en iyi seçimi yapacak yeteneğe sahiptir. Değişmeyen tek şey sadece ve sadece değişimin kendisidir. Değişim her zaman ve durum için kaçınılmazdır ve isteyen herkes değişebilir. Günümüzde en zengin iş adamlarından tutun da, dünya çapında tanınan sanatçılar ve olimpiyatlarda madalya almış başarılı sporculara dek geniş bir yelpaze içerisinde insanlar profesyonel koçlarla birlikte çalışmaktadır. Hatta bazen birden fazla koçla çalışmaktadırlar. Çünkü bu insanların gerçekleştirmeyi arzuladıkları hayalleri vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmede profesyonel koçlardan destek almaktadırlar. Koçluk ilişkisi sonucunda koçluk alan kişiler öğrenme kapasitelerini arttırır, kişisel kurumsal ve takım olarak performans düzeylerini arttırır ve yaşam kalitelerini geliştirirler.
Koçluk ilişkisinin amacı danışanın kendi belirlediği hedefe, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Amacı danışanın kendi belirlediği hedefe, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Süreç boyunca danışan kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamda gelişiminin sağlanmasını hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir. Koçluk uygulayan kurumlar ise çalışanlarının kişisel vizyonları ile organizasyon vizyonu arasındaki uyumu sağlar ve bireysel performansları artırarak kurumsal hedeflerine kolaylıkla ulaşırlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Kurumsal Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz. 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk görüşmesi - liderlik ve koçluk - koçluk nedir - koçluk becerileri nelerdir - koçluk ve mentorluk - koçluk becerileri kitap koçluk becerileri ppt -

Yorumlar