Kurumsal Koçluk

Koçlukta son trendler neler, etkinlik alanı artıyor mu? Fortune 1000 şirketlerinin yüzde 40’ı koçluğu kurumlarının ana organizasyon özelliği olarak kullanıyor. Bunlar dünyanın en büyük şirketleri. Kurumlar, takım odaklı bir çerçevede yaşıyorlar artık. Koçluk da bunu destekliyor.

Peki, Türkiye’deki durum nedir? Türkiye’de koçluk uygulamaları henüz başlangıç aşamasında. Ama Türkiye hızla endüstrileşiyor. Dünyadaki bütün büyük şirketlerin Türkiye’de ofisleri var. Koçluk hızla yayılacak.

Koçluğun şirketlere yararları neler, nasıl katma değer sağlıyor? Koçluk sadece şirketlerin personellerini elde tutmasına değil, onları geliştirmelerine de katkı sağlıyor. Araştırmalar, koçluğu uygulayan şirketlerin altı kat daha fazla verimli olduğunu gösteriyor. Koçluğu uygulayan işletmelerde daha az eleman sirkülasyonu, daha etkili liderlik, daha odaklı takımlar, daha etkili stratejiler oluyor.

Koçluk sayesinde yöneticiler takımlarını daha iyi motive ediyor, uyumlu hale getiriyor. İnsanların işlerini bırakmalarının en önemli nedeni bağlı oldukları müdürler. Yüksek kalifiye çalışanları kaybetmek şirketler için kötü sonuçlar doğuruyor. Koçluk sayesinde şirketler hem üst düzeyde, hem de alt düzeyde çalışanlarını elde tutuyor.

Yöneticiler nasıl koç haline gelebilir? Koçluk yetenekleri, dinlemesini bilmek, iletişim kurmak ve inisiyatif kullanmaktır. Koçluk eğitimleri, yöneticilere daha etkili iletişim kurmayı öğretiyor, stratejik planlama üzerinde daha fazla çalışılmasını sağlıyor. Ama şunu unutmamak gerekir. Koçluk kurumdaki tüm sorunları halletmez.

Koç, rehber gibi mi çalışmalı? Yöneticiler çalışanlarıyla olan ilişkilerinde mentor (rehber, akıl hocası) gibi davranmalı. Ama mentorluk ve koçluk farklı. Mentor, bir ağabey gibi, kendisi için çalışanlara yardım eder, tavsiyede bulunur, işe yarayan şeyleri gösterir.

Koçluk ise, insanların en yetenekli olduğu alanları bulmak, onlara kendi içlerindeki lideri göstermektir. Kişisel Gelişim ve Koçluk eğitimleri veren Saygın NLP International, başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde eğitim veriyor. Üst düzey yöneticilere verilen eğitimler yanında koç yetiştirmeye yönelik eğitimleri de var.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.


İzmir Kurumsal Koçluk  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Kurumsal Koçluk Eğitimi için tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Kurumsal Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Muğla Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Kurumsal Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Denizli Kurumsal Koçluk  eğitimlerimiz için +90(258) 213 09 99 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Kurumsal Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Antalya  Kurumsal Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Kurumsal Koçluk  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kurumsal koçluk nedir - kurumsal koçluk - koçluk - koçluk merkezi - kurumsal koçluk nedir -

Yorumlar