Kurum ve Organizasyonlarda Koçluk

Ülkemizde henüz çok yeni olmakla birlikte, benimsenmiş, yararları ölçülebilir duruma gelmiştir. Şirketlerde insanlara benzer birer yapıdır. Değişim ve gelişim şirketlerin kurumsal yapıları içerisinde ve yönetim basamaklarında sürekli devam eden süreçlerdir. Kurumsal koçluk KOBİ olarak bilinen küçük ve orta ölçekli işletmelerde ve Organizasyonlar üzerinde değişime yol arkadaşlığı yapmanın yanında, büyüme ve kurumsallaşma süreçlerinde daha sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır Bu sistem, yöneticilere, belli bir ekibe, veya tüm personel üzerinde de uygulanabilir.

Amaç; belirlenen personelin, performanslarını arttırmak, Kurumun ya da Organizasyonun hedefini eksiksiz bir şekilde benimsemelerini sağlamak, keyifli, verimli, üretken bir çalışma ortamı oluşturmak, bireylerin üretken yönlerini meydana çıkarmayı sağlamaktır. Bu sistem; kurum ya da organizasyonda görevli personelin, kişisel kalitelerine, kurum içi ve dışı iletişimde gelişime, çatışma dönemlerinde uzlaşmaya, performans düzeyini arttırmaya, motivasyonun sağlanmasına, stres yönetimine, zaman yönetimine, kişisel ya da kurumsal hedeflere ulaşmaya, iş ve özel yaşamda kişisel mutluluğa, bireysel gelişim ve değişime üzerine odaklanır.

Bu tip koçluk; şirket bünyesi içerisinde gereksinimi olan her bireye hizmet verir. Koçluk hizmeti kullanan şirketler çalışanlarına sundukları bu gelişim fırsatıyla hem yüksek performans kazanılmasına uzun vadede bir yatırım yapmış olurlar hem de moral ve takım çalışması gibi konularda iyileşmeye imkan tanırlar. Aile şirketlerinin kurumsallaşma sürecine geçiş süreci içerisinde, piyasa dinamikleri ile hareket edebilme kabiliyetinin ve verimliliğin artırılması, kaynak oluşturmak, büyüme, kurumsal koçluğun aktif olarak kullanıldığı en önemli alanlardır. Bununla birlikte daha büyük şirketlerde yönetim basamaklarının geliştirilmesi, satış, üretim, hizmet departmanlarının verimliliğinin artması konusunda koçluk uygulamaları yapılmaktadır. Yönetim basamaklarında ise liderlik ve yönetim becerileri gibi konulara odaklanılmaktadır. Kurumsal koçluk, seanslar şeklinde gerçekleştirilecek bir koçluk programı sürecidir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Kurumsal Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kurumsal koçluk nedir - kurumsal koçluk - koçluk - koçluk merkezi - kurumsal koçluk nedir -

Yorumlar