İzmir Kurumsal Koçluk Eğitimi

Koçluk uygulamalarının spor koçluğundan esinlenilerek ilk olarak büyük şirketlerin yönetim kademelerinde kullanılmaya başlandığını göz önünde bulundurduğumuzda, koçluğun kurumsal yapılarda ne kadar etkili bir süreç olduğunu daha iyi analiz edebiliriz. Şirketlerde bireyler gibi birer yapıdır. Değişim ve gelişim şirketlerin kurumsal yapılarında ve yönetim kademelerinde sürekli devam eden süreçlerdir.

Kurumsal koçluk KOBİ’lerde değişime eşlik etmenin yanında, büyüme ve kurumsallaşma aşamalarında daha sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Aile şirketlerinin kurumsallaşmaya geçişi, piyasa dinamikleri ile hareket edebilme kabiliyetinin artırılması, kaynak yaratmak, büyüme, departman oluşturulması ve verimliliğin artırılması kurumsal koçluğun kullanıldığı en belli alanlardır. Bunun yanı sıra daha büyük şirketlerde yönetim kademelerinin geliştirilmesi, satış, üretim, hizmet departmanlarının etkinliğinin artması konusunda koçluk uygulamaları yapılmaktadır. Yönetim kademelerinde ise liderlik ve yönetim becerileri gibi konulara odaklanılmaktadır.

İş hayatında koçluğun en önemli amacı bireysel performansı arttırmaktır. Bireysel performansı artan personel hem kendi gelişimi için bunu kullanacak hem de kurum için bu gelişim faydalı olacaktır. Diğer amaçlar; yetersiz performansla baş etmek ve verimliliği arttırmaktır. Koçluk genellikle alt ve orta düzey yöneticileri hedef alır. Koçluk ile aşağıdaki kavramlarda kazanımlar gerçekleşecektir.

* Bireyin potansiyelini geliştirmek

* Bireyin yönetme, iletişim ve çatışma çözümü becerilerini geliştirmek

* Stratejik becerileri geliştirmek

* Rol değişimi ile baş etmek

* Ve yapılan araştırmalara göre yöneticilerin geliştirmeye ihtiyaç duyduğu alanlar.

* Kişisel etkinlik

* Duygusal zekâ

* Kendini güçlü ifade

* Zaman yönetimi

* İletişim ve dinleme becerileri

* Kurumsal koçluk, seanslar halinde gerçekleştirilecek bir koçluk programıdır.

* Özellikle şirket birleşmelerinin doğurduğu sorunların çözümünde, liderlik ve yönetim eğitimlerinin vazgeçilmez tamamlayıcısıdır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.


İzmir Kurumsal Koçluk  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Kurumsal Koçluk Eğitimi için tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Kurumsal Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Muğla Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Kurumsal Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Denizli Kurumsal Koçluk  eğitimlerimiz için +90(258) 213 09 99 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Kurumsal Koçluk Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Antalya  Kurumsal Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Kurumsal Koçluk  Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kurumsal koçluk nedir - kurumsal koçluk - koçluk - koçluk merkezi - kurumsal koçluk nedir -

Yorumlar