Online Koçluk

Online Koçluk hizmeti bireyin mevcut durumu, düşünce yapısının, alışkanlıklarının, önyargılarının, yaşama bakışının, davranışlarının bir sonucudur. Dolayısıyla farklı bir duruma ulaşmak için, bireyin öncelikle kendi düşünce yapısını, alışkanlıklarını, önyargılarını, yaşama bakışını, davranışlarını değiştirmesi gerekir. Bireyin kendisiyle ilgili farkındalığının artması olumlu bir başlangıç olmakla beraber arzu ettiği sonuca ulaşması için yeterli olmayacaktır. Bu farkındalığını dış dünyasına da yansıtması; onu engelleyen alışkanlıklardan ve tavırlardan kurtulması, destekleyecek tutum ve davranışları sergilemesi gerekir. Birey mevcut durumundan yalnızca değişerek çıkabilecektir. Seçim ve değişim kişinin şahsi sorumluluğudur.
Koç, danışanını sanal ortamda dikkatle, özenle, derinlemesine dinler ve yönlendirici olmayan ucu açık sorularla danışanda yeni bakış açıları ve farkındalıklar meydana getirir. Bireyin kendisini tanımasını, güçlü yönlerini, potansiyelini görmesini, gerçekten ne istediğini anlamasını, kendisini neyin sınırladığını neyin cesaretlendirdiğini farketmesini, bu yönde seçeneklerini belirlemesini, kendisi için en uygun seçeneğe karar vermesini ve bu kararı doğrultusunda faaliyete geçmesini sağlar.
Online Koçluk Avantajlıdır: Aksine zaman ve mesafe açısından da müşterilere avantaj sağlamaktadır. Günümüz dünyasında en önemli unsurun zaman olduğunu düşündüğümüzde ve internet çağında yaşadığımızı da göz önüne aldığımızda online Koçluk çalışmalarının ne kadar avantajlı olduğu ortaya çıkmaktadır.
Online Koçluk hizmeti internet üzerinden gerçekleştirilir. Online koçluk hizmeti karşılıklı belirleyeceğimiz gün ve saatte, dilerseniz işyerinizden, evinizden, kısacası internete bağlanabildiğiniz her yerden Online Koçluk hizmetini mekan değiştirmeden, üstelik çok daha ekonomik şartlarda, alabilirsiniz. Online koçluk hizmeti ayrıca o gün için ihtiyaç duyduğunuz belli bir konuda internet üzerinden skype ile karşılıklı görüşme ile yapılabilmeye seçenek sunar. Bu şekilde de yine mekan değiştirmeden ve vakit kaybına uğramadan koçluk hizmetinden faydalanmanızı sağlıyoruz.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Kurumsal Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz. 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk görüşmesi - liderlik ve koçluk - koçluk nedir - koçluk becerileri nelerdir - koçluk ve mentorluk - koçluk becerileri kitap koçluk becerileri ppt -

Yorumlar